Zuletzt bearbeitet 13.10.2011 01.19
Lista posłów i senatorów RP po wyborach 2011
Podajemy nazwiska wszystkich posłów
do Sejmu i senatorów do Senatu,
którzy zostali wybrani 9. października 2011 r.
Posłowie do Sejmu
Mniejszość Niemiecka
Jerzy Ryszard Galla, zdobył 11794 głosów
Platforma Obywatelska
Adamczak Małgorzata, 18119 głosów
Arkit Tadeusz Andrzej, 12458 głosów
Arłukowicz Bartosz Adam, 101746 głosów
Arndt Paweł Antoni, 12627 głosów
Augustyn Urszula Danuta, 9724 głosów
Aziewicz Tadeusz, 14013 głosów
Biernacki Marek, 66019 głosów
Biernat Andrzej Zbigniew, 25721 głosów
Blanik Leszek Robert, 15031 głosów
Bobowska Joanna Grażyna, 7976 głosów
Borowczak Jerzy Stanisław, 10504 głosów
Borowiak Łukasz, 11545 głosów
Brejza Krzysztof, 12600 głosów
Brzezinka Jacek Piotr, 10775 głosów
Bublewicz Beata Maria, 23262 głosów
Budka Borys Piotr, 10260 głosów
Budnik Jerzy Feliks, 8546 głosów
Bukiewicz Bożenna, 38017 głosów
Buła Andrzej, 9167 głosów
Butryn Renata Celina, 8941 głosów
Charłampowicz Jarosław, 8399 głosów
Chomycz Małgorzata Maria, 16829 głosów
Cichoń Janusz Władysław, 13902 głosów
Cieśliński Piotr, 15547 głosów
Cycoń Marian Adam, 10678 głosów
Czaplicka Barbara, 8340 głosów
Czechyra Czesław Jan, 4347 głosów
Czernow Zofia, 7740 głosów
Czerwiński Andrzej Stanisław, 16723 głosów
Dąbrowska Alicja, 4622 głosów
Drozd Ewa, 14205 głosów
Dunin Artur Jerzy, 9595 głosów
Durka Zenon, 7988 głosów
Dzięcioł Janusz Andrzej, 13907 głosów
Dzikowski Waldy, 54647 głosów
Fabisiak Joanna, 6739 głosów
Fedorowicz Jerzy Feliks, 28383 głosów
Fiedler Arkady Elpidio, 17467 głosów
Gadowski Krzysztof Jan, 15326 głosów
Gałażewski Andrzej Józef, 11746 głosów
Gapińska Elżbieta Teresa, 10794 głosów
Gawłowski Stanisław, 27047 głosów
Gądek Lidia Stanisława, 7191 głosów
Gąsior-Marek Magdalena Ewa, 14676 głosów
Gelert Elżbieta Kazimiera, 15901 głosów
Gibała Łukasz, 18583 głosów
Gierada Artur Daniel, 11679 głosów
Gluza Czesław Tadeusz, 13334 głosów
Głogowski Tomasz Marian, 15649 głosów
Godson John Abraham, 29832 głosów
Gowin Jarosław Adam, 62570 głosów
Grabarczyk Cezary Stanisław, 24582 głosów
Grad Aleksander, 23671 głosów
Grad Mariusz, 9962 głosów
Graś Paweł Bolesław, 36992 głosów
Grupiński Rafał Szymon, 40510 głosów
Gut-Mostowy Andrzej Józef, 15345 głosów
Guzowska Iwona Kamila, 22616 głosów
Halicki Andrzej Witold, 40002 głosów
Hall Katarzyna, 9898 głosów
Hanajczyk Agnieszka Małgorzata, 16484 głosów
Hok Marek Tomasz, 16364 głosów
Hoppe Teresa Jadwiga, 7552 głosów
Huskowski Stanisław Tadeusz, 7164 głosów
Janyska Maria Małgorzata, 12132 głosów
Jarmuziewicz Tadeusz, 14022 głosów
Jaros Michał, 9635 głosów
Jastrzębski Leszek Andrzej, 3075 głosów
Kaczor Roman Bronisław, 5302 głosów
Kamińska Bożena, 10019 głosów
Kania Andrzej, 5212 głosów
Karpiński Włodzimierz Witold, 16498 głosów
Katulski Jarosław Paweł, 5872 głosów
Kaźmierczak Jan Piotr, 8155 głosów
Kidawa-Błońska Małgorzata Maria, 45027 głosów
Kierwiński Marcin Piotr, 3580 głosów
Kluzik-Rostkowska Joanna Grażyna, 22418 głosów
Kłosin Krystyna Maria, 16187 głosów
Kochan Magdalena Maria, 14198 głosów
Kolenda-Łabuś Brygida, 10411 głosów
Kołacz-Leszczyńska Agnieszka Maria, 6762 głosów
Kołodziej Ewa Edyta, 14149 głosów
Konwiński Zbigniew Marek, 18548 głosów
Kopacz Ewa Bożena, 41554 głosów
Kopaczewska Domicela Katarzyna, 16992 głosów
Korzeniowski Leszek Sylwester, 30454 głosów
Kosecki Roman Jacek, 4603 głosów
Kowalski Sławomir Stanisław, 13389 głosów
Kozaczyński Jacek, 6804 głosów
Kozdroń Jerzy, 9913 głosów
Kozłowska Iwona Maria, 4668 głosów
Kozłowska-Rajewicz Agnieszka, 27807 głosów
Koźlakiewicz Mirosław, 11000 głosów
Krajewska Ligia, 3590 głosów
Kropiwnicki Robert, 6029 głosów
Krząkała Marek Grzegorz, 25938 głosów
Kucharski Cezary, 7910 głosów
Kudrycka Barbara, 41047 głosów
Kwiatkowski Krzysztof, 68814 głosów
Lamczyk Stanisław Józef, 12664 głosów
Lassota Józef, 10241 głosów
Lenz Tomasz, 28998 głosów
Leszczyna Izabela Dorota, 18737 głosów
Litwiński Arkadiusz, 9396 głosów
Łapiński Marek, 6357 głosów
Ławrynowicz Zofia, 5057 głosów
Małecka-Libera Beata Maria, 23822 głosów
Marczułajtis - Walczak Jagna Kinga, 7289 głosów
Matusik - Lipiec Katarzyna Irena, 22178 głosów
Mężydło Antoni, 17077 głosów
Miller Rajmund Tadeusz, 8901 głosów
Miodowicz Konstanty Bronisław, 14202 głosów
Mroczek Czesław, 22985 głosów
Mrzygłocka Izabela Katarzyna, 31697 głosów
Mucha Joanna, 45568 głosów
Munyama Killion Munzele, 7925 głosów
Nemś Anna Ewa, 9086 głosów
Neumann Sławomir Arkadiusz, 14346 głosów
Niedziela Dorota, 6166 głosów
Niemczyk Małgorzata Barbara, 10959 głosów
Niesiołowski Stefan Konstanty, 36993 głosów
Nowak Sławomir Ryszard, 65629 głosów
Nowak Tomasz Piotr, 24346 głosów
Nykiel Mirosława, 43329 głosów
Okła-Drewnowicz Marzena, 34745 głosów
Okrągły Janina Władysława, 11418 głosów
Olechowska Alicja Danuta, 10884 głosów
Olszewski Paweł Bartosz, 9257 głosów
Orzechowski Andrzej, 12046 głosów
Orzechowski Maciej Bolesław, 14123 głosów
Oświęcimski Konstanty Tomasz, 7459 głosów
Pacelt Zbigniew, 8842 głosów
Pahl Witold, 7235 głosów
Papke Paweł, 10132 głosów
Pępek Małgorzata Anna, 12723 głosów
Piechota Sławomir Jan, 11750 głosów
Pierzchała Elżbieta Apolonia, 14557 głosów
Pietraszewska Danuta Róża, 25496 głosów
Pietrzczyk Lucjan Marek, 6057 głosów
Pięta Jarosław, 9309 głosów
Piotrowska Teresa, 10009 głosów
Pitera Julia Teresa, 29095 głosów
Plocke Kazimierz Florian, 18452 głosów
Plura Marek Mirosław, 22795 głosów
Pluta Mirosław Stanisław, 12812 głosów
Pomaska Agnieszka Dominika, 16117 głosów
Poślednia Krystyna, 8714 głosów
Raczkowski Damian, 10271 głosów
Radziszewska Elżbieta, 19269 głosów
Raniewicz Grzegorz Artur, 7907 głosów
Raś Ireneusz Jacek, 31455 głosów
Rosati Dariusz Kajetan, 59562 głosów
Rozpondek Halina Leokadia, 23722 głosów
Rutkowska Dorota, 10268 głosów
Rutnicki Jakub Adam, 19784 głosów
Rybicki Sławomir Piotr, 13644 głosów
Rynasiewicz Zbigniew Franciszek, 27510 głosów
Rząsa Marek Zdzisław, 9204 głosów
Saługa Wojciech Paweł, 26368 głosów
Schetyna Grzegorz Juliusz, 67670 głosów
Sibińska Krystyna Mieczysława, 8756 głosów
Siedlaczek Henryk Piotr, 20019 głosów
Sikorski Radosław Tomasz, 91720 głosów
Skowrońska Krystyna, 25174 głosów
Sławiak Bożena Maria, 6673 głosów
Sługocki Waldemar Jan, 6465 głosów
Smolarz Tomasz, 9893 głosów
Staroń Lidia Ewa, 16091 głosów
Suchowiejko Wiesław Jacek, 8724 głosów
Suski Paweł, 7741 głosów
Sycz Miron, 8884 głosów
Szczerba Michał Roch, 4137 głosów
Szejnfeld Adam Stanisław, 45764 głosów
Sztolcman Grzegorz Czesław, 8926 głosów
Szulc Jakub Maciej, 17230 głosów
Szumilas Krystyna Maria, 42200 głosów
Szydłowska Bożena Stanisława, 14352 głosów
Szymański Tomasz Józef, 7510 głosów
Śledzińska-Katarasińska Iwona Elżbieta, 16279 głosów
Święcicki Marcin, 6246 głosów
Tomański Piotr, 9621 głosów
Tomczak Jacek Jerzy, 14547 głosów
Tomczyk Cezary Józef, 12748 głosów
Tomczykiewicz Tomasz Kazimierz, 57323 głosów
Trybuś Aleksandra Barbara, 10061 głosów
Tusk Donald Franciszek, 374920 głosów
Tyszkiewicz Robert, 10465 głosów
Van der Coghen Piotr Artur, 12171 głosów
Vincent-Rostowski Jan Antony, 10743 głosów
Wardzała Robert Marian, 10437 głosów
Wielichowska Monika, 10589 głosów
Witczak Mariusz Sebastian, 31263 głosów
Witkowski Radosław, 7285 głosów
Wojnarowski Norbert Ryszard, 5981 głosów
Wojtkowski Marek, 7352 głosów
Wolak Ewa Wanda, 11554 głosów
Wójcik Marek Krzysztof, 10753 głosów
Zakrzewska Jadwiga Teresa, 11383 głosów
Zaremba Renata, 6355 głosów
Zawadzki Ryszard Józef, 10108 głosów
Zdrojewski Bogdan Andrzej, 149962 głosów
Zieliński Maciej Jerzy, 6099 głosów
Ziemniak Wojciech Stanisław, 12713 głosów
Ziętek Jerzy Marek, 8960 głosów
Żalek Jacek, 8103 głosów
Żmijan Stanisław, 14202 głosów
Żmuda - Trzebiatowska Ewa Ilona, 4906 głosów
Polskie Stronnictwo Ludowe
Borawski Edmund, 11759 głosów
Borkowski Krzysztof Wawrzyniec, 6868 głosów
Bury Jan, 15649 głosów
Górczyński Jarosław Jacek, 4814 głosów
Grzeszczak Eugeniusz Tomasz, 9648 głosów
Hetman Krzysztof Andrzej, 10804 głosów
Jarubas Adam Sebastian, 28750 głosów
Kalemba Stanisław, 10597 głosów
Kasprzak Mieczysław, 6854 głosów
Kłopotek Eugeniusz, 13287 głosów
Łopata Jan Zbigniew, 8725 głosów
Łuczak Mieczysław Marcin, 9373 głosów
Maliszewski Mirosław Wojciech, 9815 głosów
Ozga Krystyna Ewa, 9207 głosów
Pawlak Mirosław Antoni, 6317 głosów
Pawlak Waldemar, 24491 głosów
Piechociński Janusz, 11638 głosów
Racki Józef, 6179 głosów
Sawicki Marek Wacław, 23901 głosów
Sosnowski Zbigniew, 7354 głosów
Stefaniuk Franciszek Jerzy, 10527 głosów
Sztorc Andrzej Stefan syn Stefana, 7087 głosów
Tokarska Genowefa, 8906 głosów
Walkowski Piotr, 6331 głosów
Włodkowski Zbigniew, 8131 głosów
Zgorzelski Piotr, 4323 głosów
Zych Józef, 6919 głosów
Żelichowski Stanisław, 6458 głosów
Prawo i Sprawiedliwość
Abramowicz Adam Krzysztof, 12708 głosów
Adamczyk Andrzej Mieczysław, 14297 głosów
Andzel Waldemar Franciszek, 10328 głosów
Arciszewska-Mielewczyk Dorota Irvina, 18088 głosów
Ardanowski Jan Krzysztof, 14841 głosów
Arent Iwona Ewa, 11955 głosów
Ast Marek, 12598 głosów
Babalski Zbigniew, 7217 głosów
Babinetz Piotr Mieczysław, 7239 głosów
Barski Dariusz, 12245 głosów
Bartuś Barbara Halina, 14652 głosów
Bąk Dariusz, 10217 głosów
Bernacki Włodzimierz, 18699 głosów
Bętkowski Andrzej Krzysztof, 4591 głosów
Błaszczak Mariusz, 44319 głosów
Bogucki Jacek, 10927 głosów
Brudziński Joachim Stanisław, 38700 głosów
Bubula Barbara Ewa, 7502 głosów
Chmielowiec Zbigniew Michał, 16038 głosów
Czarnecki Witold Wojciech, 10201 głosów
Czartoryski Arkadiusz, 17516 głosów
Czesak Edward Stanisław, 18787 głosów
Dera Andrzej Mikołaj, 17606 głosów
Dobrzyński Leszek, 6107 głosów
Dolata Zbigniew, 11939 głosów
Dorn Ludwik Stanisław, 18683 głosów
Duda Andrzej Sebastian, 79981 głosów
Dziedziczak Jan Michał, 15954 głosów
Dziuba Tadeusz Antoni, 28508 głosów
Falfus Jacek Eugeniusz, 11391 głosów
Fotyga Anna Elżbieta, 24662 głosów
Girzyński Zbigniew, 24907 głosów
Giżyński Szymon Stanisław, 9146 głosów
Golba Mieczysław Józef, 12332 głosów
Gołojuch Kazimierz Edward, 12311 głosów
Gosiewska Małgorzata Maria, 8129 głosów
Górski Artur Cezary, 4762 głosów
Górski Tomasz Paweł, 9197 głosów
Hoc Czesław, 19942 głosów
Hofman Adam Andrzej, 24047 głosów
Hrynkiewicz Józefa, 17039 głosów
Jach Michał, 4383 głosów
Jackiewicz Dawid Bohdan, 26648 głosów
Jaki Patryk Tomasz, 8911 głosów
Janczyk Wiesław Stanisław, 13993 głosów
Jasiński Wojciech Stefan, 26125 głosów
Jaworski Andrzej, 22770 głosów
Jędrysek Mariusz Orion, 22381 głosów
Jurgiel Krzysztof, 35763 głosów
Kaczmarek Tomasz Krzysztof, 4332 głosów
Kaczyński Jarosław Aleksander, 202297 głosów
Kamiński Mariusz, 17535 głosów
Kamiński Mariusz, 22675 głosów
Kempa Beata Agnieszka, 70127 głosów
Kloc Izabela Helena, 12833 głosów
Kłosowski Sławomir, 14165 głosów
Kołakowski Lech Antoni, 13502 głosów
Kołakowski Robert Jerzy, 9314 głosów
Kowalczyk Henryk, 13713 głosów
Kownacki Bartosz Józef, 7735 głosów
Kraczkowski Maks, 10389 głosów
Krasulski Leonard Seweryn, 12790 głosów
Kruk Elżbieta Małgorzata, 30048 głosów
Kuchciński Marek Tadeusz, 23128 głosów
Kuźmiuk Zbigniew Krzysztof, 29223 głosów
Kwiatkowski Adam Mariusz, 6284 głosów
Latos Tomasz Edward, 20308 głosów
Lipiec Krzysztof Bogdan, 6774 głosów
Lipiński Adam Józef, 25523 głosów
Łatas Marek Jerzy, 12466 głosów
Łopiński Maciej Jan, 15794 głosów
Machałek Marzena Anna, 11812 głosów
Macierewicz Antoni, 41871 głosów
Malik Ewa Danuta, 25214 głosów
Małecki Maciej, 9757 głosów
Masłowska Gabriela, 17777 głosów
Mastalerek Marcin, 8509 głosów
Materna Jerzy Marian, 12868 głosów
Matusiak Grzegorz, 6889 głosów
Matuszewski Marek, 16207 głosów
Mazurek Beata, 22249 głosów
Michałkiewicz Krzysztof Stefan, 11816 głosów
Moskal Kazimierz Marian, 14234 głosów
Mularczyk Arkadiusz, 45801 głosów
Naimski Piotr Aleksander, 5388 głosów
Nowak Maria Teresa, 10820 głosów
Opioła Marek, 9545 głosów
Osuch Jacek Piotr, 10997 głosów
Ożóg Stanisław, 37160 głosów
Paluch Anna, 9764 głosów
Pawłowicz Krystyna, 20681 głosów
Piecha Bolesław Grzegorz, 34520 głosów
Pięta Stanisław Jan, 12708 głosów
Piontkowski Dariusz, 14439 głosów
Piotrowicz Stanisław, 12325 głosów
Polaczek Jerzy Jan, 22310 głosów
Polak Marek Władysław, 6341 głosów
Polak Piotr Stanisław, 9022 głosów
Popiołek Krzysztof Andrzej, 12755 głosów
Pyzik Piotr Mieczysław, 12039 głosów
Rafalska Elżbieta, 14812 głosów
Rębek Jerzy, 7503 głosów
Rogacki Adam Maksym, 14903 głosów
Rojek Józef, 15978 głosów
Romanek Andrzej Stanisław, 9743 głosów
Rusiecki Jarosław, 7323 głosów
Rzońca Bogdan Józef, 15623 głosów
Sadurska Małgorzata Barbara, 15946 głosów
Sasin Jacek Robert, 29134 głosów
Schreiber Grzegorz Zenon, 17808 głosów
Seliga Dariusz Michał, 8129 głosów
Sellin Jarosław Daniel, 9932 głosów
Siarka Edward, 13264 głosów
Sobecka Anna Elżbieta, 6990 głosów
Sprawka Lech Stanisław, 23848 głosów
Strzałkowski Stefan Zdzisław, 4840 głosów
Suski Marek Witold, 17251 głosów
Szałamacha Paweł Włodzimierz, 12009 głosów
Szarama Wojciech Piotr, 27541 głosów
Szczerski Krzysztof Maria, 4751 głosów
Szczypińska Jolanta Irena, 19819 głosów
Szeliga Piotr, 8222 głosów
Szlachta Andrzej, 13717 głosów
Szmit Jerzy, 17234 głosów
Szwed Stanisław, 32416 głosów
Szydło Beata Maria, 43612 głosów
Szyszko Jan Feliks, 13636 głosów
Śniadek Janusz Józef, 26440 głosów
Świat Jacek, 14904 głosów
Święczkowski Bogdan Roman, 17109 głosów
Tchórzewski Krzysztof Józef, 22787 głosów
Telus Robert, 11305 głosów
Terlecki Ryszard Iwon, 14726 głosów
Tobiszowski Grzegorz Józef, 13268 głosów
Tomaszewski Jan, 8114 głosów
Ujazdowski Kazimierz Michał, 26221 głosów
Warzecha Jan Marek, 12588 głosów
Waszczykowski Witold Jan, 36854 głosów
Wipler Przemysław Janusz, 4615 głosów
Wiśniewska Jadwiga Maria, 34491 głosów
Witek Elżbieta Barbara, 9381 głosów
Witko Marcin, 6535 głosów
Wojtkiewicz Michał Jan, 9403 głosów
Woźniak Grzegorz Adam, 8550 głosów
Woźniak Tadeusz Jacek, 8996 głosów
Wróbel Marzena Dorota, 11738 głosów
Zalewska Anna Elżbieta, 14999 głosów
Zawiślak Sławomir, 24478 głosów
Zbonikowski Łukasz, 17327 głosów
Zieliński Jarosław, 21015 głosów
Ziobro Jan Paweł, 9347 głosów
Ziobro Kazimierz Bronisław, 8234 głosów
Złotowski Kosma Tadeusz, 21607 głosów
Zuba Maria, 6222 głosów
Zubowski Wojciech Michał, 6800 głosów
Żaczek Jarosław, 11278 głosów
Żyżyński Jerzy, 9872 głosów
Ruch Palikota
Banaszak Maciej, 18837 głosów
Bauć Piotr Paweł, 13398 głosów
Biedroń Robert, 16919 głosów
Bodio Bartłomiej Jarosław, 8740 głosów
Borkowski Jerzy, 20292 głosów
Bramora Artur Franciszek, 10610 głosów
Cedzyński Jan, 14796 głosów
Chmielowski Piotr Sylwester, 9925 głosów
Dębski Artur, 15269 głosów
Domaracki Marek Robert, 9986 głosów
Dziadzio Dariusz Cezar, 11091 głosów
Elsner Wincenty Aleksander, 15969 głosów
Górczyński Artur Robert, 9980 głosów
Grodzka Anna, 19451 głosów
Kabaciński Michał, 6984 głosów
Kępiński Adam Krzysztof, 11175 głosów
Kłosowski Krzysztof, 13080 głosów
Kmiecik Henryk Ryszard, 13015 głosów
Kotliński Roman, 17720 głosów
Krupa Łukasz Marcin, 18401 głosów
Kwiatkowski Jacek, 13380 głosów
Lewandowski Andrzej, 11128 głosów
Makowski Tomasz, 7980 głosów
Marcinkiewicz Małgorzata, 10058 głosów
Mroczek Maciej Zbigniew, 15335 głosów
Najder Jacek, 11701 głosów
Nowicka Wanda Hanna, 7065 głosów
Pacholski Michał Tomasz, 12918 głosów
Palikot Janusz Marian, 94811 głosów
Penkalski Wojciech Adam, 9255 głosów
Piątak Andrzej, 15579 głosów
Popiołek Zofia, 18752 głosów
Poznański Marek, 16640 głosów
Rozenek Andrzej Tadeusz, 15793 głosów
Rybakowicz Adam, 11792 głosów
Ryfiński Armand Kamil, 7812 głosów
Sajak Paweł Ireneusz, 7747 głosów
Stolarski Marek Janusz, 12739 głosów
Szymiec-Raczyńska Halina Jadwiga, 12654 głosów
Wydrzyński Maciej, 15311 głosów
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Ajchler Romuald Kazimierz, 9362 głosów
Aleksandrzak Leszek Grzegorz, 9941 głosów
Balt Marek Paweł, 5378 głosów
Bańkowska Anna Danuta, 16203 głosów
Czerniak Jacek Andrzej, 5965 głosów
Czykwin Eugeniusz, 14286 głosów
Garbowski Tomasz Robert, 6828 głosów
Iwiński Tadeusz, 11025 głosów
Joński Dariusz, 15164 głosów
Kalisz Ryszard Roman, 53451 głosów
Kamiński Tomasz Artur, 8410 głosów
Klepacz Witold Janusz, 6817 głosów
Kopyciński Sławomir Piotr, 7003 głosów
Łybacka Krystyna Maria, 16616 głosów
Matuszczak Zbigniew, 8017 głosów
Miller Leszek Cezary, 18038 głosów
Napieralski Grzegorz Bernard, 23940 głosów
Olejniczak Cezary Roman, 7082 głosów
Ostrowski Artur Zygmunt, 7884 głosów
Prządka Stanisława Alicja, 8717 głosów
Sekuła-Szmajdzińska Małgorzata Helena, 15883 głosów
Tomaszewski Tadeusz, 11267 głosów
Wenderlich Jerzy Jan, 19078 głosów
Wontor Bogusław Tadeusz, 8065 głosów
Wziątek Stanisław Czesław, 8838 głosów
Zaborowski Zbyszek, 9482 głosów
Zbrzyzny Ryszard, 11 990 głosów
Źródło: Gazeta Wyborcza
________________________________________
Lista senatorów
Wyniki wyborów do Senatu. Na sto miejsc w Senacie PO ma przygniatającą większość - otrzyma 63 mandaty senatorskie, PiS - 31, kandydaci niezależni - 3, PSL - 2, a Obywatele do Senatu - jeden - takie są wyniki wyborów z dotychczas podliczonych komisji wyborczych.
Publikujemy niepełne jeszcze listy Senatorów w kolejności okręgów, w których kandydowali:
1. Należący do PO prezes koszykarskiego klubu PGE Turów Zgorzelec Jan Michalski został wybrany na senatora w okręgu nr 1 (zgorzelecko-bolesławiecki).
2. W okręgu wyborczym nr 2, obejmującym powiaty: jaworski, jeleniogórski, kamiennogórski, złotoryjski oraz miasto Jelenia Góra, został popierany przez PO Józef Pinior, były europoseł i działacz opozycyjny w PRL.
Legnica, Wałbrzych i Bydgoszcz
3. Dorota Czudowska, lekarz onkolog, należąca do PiS, została wybrana na senatora w okręgu nr 3 obejmującym powiaty głogowski, legnicki, lubiński, polkowicki oraz miasto Legnica - wynika z danych zamieszczonych na stronach PKW.
4. Dotychczasowy poseł Wiesław Kilian, popierany przez PO, został wybrany na senatora w okręgu nr 4 (wałbrzysko-świdnicki), poinformowała w Okręgowa Komisja Wyborcza w Wałbrzychu.
5. Należący do PO dotychczasowy senator Stanisław Jurcewicz został wybrany ponownie na senatora w okręgu nr 5 (powiaty kłodzki, ząbkowicki, dzierżoniowski), poinformowała Okręgowa Komisja Wyborcza w Wałbrzychu.
8. W okręgu nr 8, obejmującym północny Wrocław, został Jarosław Obremski - wiceprezydent Wrocławia, który startował z KWW Rafała Dutkiewicza.
9. Andrzej Kobiak (PO) został senatorem w okręgu nr 9, obejmującym Bydgoszcz i powiaty bydgoski, świecki, tucholski - poinformowała w poniedziałek Okręgowa Komisja Wyborcza w Bydgoszczy.
10. Jan Rulewski (P0) ponownie został wybrany na senatora w okręgu nr 10, obejmującym powiaty: inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński i żniński.
Toruń, Włocławek i Puławy
11. Jan Wyrowiński (PO) ponownie został wybrany senatorem w okręgu nr 11, obejmującym Toruń oraz powiaty toruński i chełmiński.
12. Michał Wojtczak (PO) ponownie został wybrany na senatora, zdobył mandat w okręgu nr 12, obejmującym Grudziądz oraz powiaty brodnicki, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, rypiński i wąbrzeski.
13. Andrzej Person (PO) ponownie został wybrany senatorem w okręgu nr 13, obejmującym Włocławek oraz powiaty aleksandrowski, lipnowski, radziejowski i włocławski..
14. Dotychczasowy senator, prezes ROP Stanisław Gogacz, startujący z komitetu PiS, został wybrany na senatora w okręgu nr 14 obejmującym powiaty: lubartowski, łukowski, opolski, puławski i rycki.
15. Dotychczasowy senator PiS Grzegorz Czelej został wybrany na senatora w okręgu nr 15 obejmującym powiaty kraśnicki, lubelski, janowski, świdnicki i łęczyński.
Lublin, Biała Podlaska i Chełm
16. Prof. Henryk Cioch, prawnik popierany przez PiS, został wybrany na senatora w okręgu nr 16 obejmującym miasto Lublin.
17. Senatorem z Białej Podlaskiej (okręg 17) będzie Grzegorz Bierecki (PiS) - prezes SKOK-ów. Początkowo miał kandydować z Podkarpacia. W wyborach zastąpił Ryszarda Bendera (został on usunięty z listy PiS przez Jarosława Kaczyński). Zdobył 15 652 głosów.
18. W Okręgu nr 18 (Chełm) wygrał Józef Zając (PSL). Zając jest wykładowca KUL i rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Kandydując przyznał się do współpracy ze służbami PRL, ale tłumaczył, że na nikogo nie donosił. Zdobył 26 415 głosów.
19. Senatorem został szef NSZZ "S", RI senator poprzedniej kadencji, Jerzy Chróścikowski (PiS) w okręgu nr 19, obejmującym Zamość i powiaty: zamojski, biłgorajski, hrubieszowski i tomaszowski.
Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski
20. Stanisław Iwan startujący do Senatu z KW PO został wybrany na senatora w okręgu nr 20 obejmującym powiaty: krośnieński, świebodziński, zielonogórski oraz miasto na prawach powiatu Zieloną Górę.
21. Helena Hatka startująca z KW PO, została wybrana na senatora w okręgu nr 21 obejmującym powiaty: gorzowski, międzyrzecki, strzelecko-drezdenecki, słubicki, sulęciński oraz miasto na prawach powiatu Gorzów Wielkopolski.
22. Robert Dowhan startujący do Senatu z KW PO, został wybrany na senatora w okręgu nr 22 obejmującym powiaty: nowosolski, wschowski, żagański, żarski - podała w poniedziałek Okręgowa Komisja Wyborcza w Zielonej Górze.
Łódź, Pabianice i Wieluń
23. Obecny senator Maciej Grubski (PO) ponownie został wybrany na senatora - podała w poniedziałek PKW na podstawie danych ze 100 proc. obwodów. Polityk Platformy startował w okręgu nr 23 obejmującym część miasta Łodzi.
24. Ryszard Bonisławski, znany łódzki przewodnik, popierany przez PO, został wybrany na senatora w okręgu 24 obejmującym miasto Łódź oraz powiaty: łódzki wschodni i brzeziński.
25. Senator Przemysław Błaszczyk (PiS) został ponownie wybrany na senatora w okręgu wyborczym nr 25 obejmującym powiaty: poddębicki, łęczycki, kutnowski i łowicki -.
26. Obecny senator PO Andrzej Owczarek został ponownie wybrany na senatora w okręgu nr 26 obejmującym powiaty: łaski, pabianicki i zgierski.
27. Prof. Michał Seweryński - popierany przez PiS b. minister nauki i szkolnictwa wyższego został wybrany na senatora w okręgu nr 27, obejmującym powiaty: wieruszowski, sieradzki, zduńskowolski, wieluński i pajęczański.
Piotrków Trybunalski i Kraków
28. Wiesław Dobkowski, inżynier elektryk z Bełchatowa, członek PiS, został wybrany na senatora w okręgu nr 28 obejmującym powiaty: bełchatowski, piotrkowski i radomszczański oraz miasto Piotrków Trybunalski.
30. Senatorem w okręgu obejmującym powiaty chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, wadowiski, suski został Andrzej Michał Pająk, popierany przez Prawo i Sprawiedliwość.
29. Grzegorz Wojciechowski, należący do PiS rolnik z Regnowa, został wybrany na senatora w okręgu nr 29 obejmującym powiaty: opoczyński, rawski, skierniewicki i tomaszowski oraz miasto Skierniewice.
31. Bogdan Pęk z PiS, dotychczas radny małopolskiego sejmiku, został wybrany na senatora w okręgu nr 31 obejmującym powiaty: krakowski, miechowski i olkuski.
32.Janusz Sepioł z PO, senator poprzedniej kadencji, został wybrany na senatora w okręgu nr 32, obejmującym część Krakowa Z kolei Tadeusz Kopeć z Cieszyna, poseł PO dwóch ostatnich kadencji, został wybrany na senatora w okręgu obejmującym powiaty żywiecki i cieszyński.
33. Były minister obrony Bogdan Klich z PO został wybrany na senatora w okręgu nr 33 obejmującym część Krakowa.
Nowy Targ, Nowy Sącz
36. Stanisław Hodorowicz z PO, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu został wybrany na senatora w okręgu nr 36 obejmującym powiaty nowotarski, tatrzański i limanowski.
37. Stanisław Kogut z PiS, senator VI i VII kadencji, kolejarz, działacz NSZZ "Solidarność" został ponownie wybrany na senatora w okręgu nr 37 obejmującym powiaty nowosądecki, gorlicki i miasto Nowy Sącz..
39. Jan Maria Jackowski z PiS, b. poseł AWS i członek LPR zdobył mandat senatora w okręgu wyborczym do Senatu nr 39 (Ciechanów, woj. mazowieckie).
Mazowieckie i Warszawa
40. Kandydatka PO Anna Aksamit - dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie została senatorem w okręgu wyborczym nr 40, obejmującym cztery powiaty na północ i zachód od Warszawy.
41. Łukasz Abgarowicz z PO został senatorem w okręgu nr 41 obejmującym cztery powiaty na południe od Warszawy.
42. Popierany przez SLD i PO były marszałek Sejmu i b. poseł SdPl Marek Borowski pokonał w wyborach do Senatu w warszawskim okręgu nr 42 kandydata PiS Zbigniewa Romaszewskiego, który nieprzerwanie zasiadał w wyższej izbie parlamentu od 1989 r.
45. W okręgu nr 45 (Wola, Ochota, Bemowo, Włochy, Ursus) zwycięzcą jest Aleksander Pociej z PO.
46. Robert Mamątow - technik budowlany z Ostrołęki, członek PiS - został wybrany na senatora w okręgu nr 46 obejmującym powiaty wokół Ostrołęki, m.in. pułtuski i wyszkowski oraz Ostrołękę.
47. Henryk Górski - rolnik z Górek Grubaków i członek PiS, został wybrany na senatora w okręgu nr 47 obejmującym powiaty: garwoliński, miński i węgrowski - podała PKW.
48. Waldemar Kraska - lekarz, senator PiS VI kadencji z Kosowa Lackiego, został ponownie wybrany na senatora w okręgu nr 48 obejmującym powiaty: łosicki, siedlecki i sokołowski oraz Siedlce.
49. Stanisław Karczewski, senator poprzedniej kadencji, popierany przez PiS, został wybrany do Senatu w okręgu nr 49, obejmującym powiaty: białobrzeski, grójecki, kozienicki i przysuski.
Opolszczyzna i Podkarpackie
51. Ryszard Knosala, senator VII kadencji popierany przez PO, został wybrany na senatora w okręgu nr 51 obejmującym wschodnią Opolszczyznę.
53. Aleksander Świeykowski, przedsiębiorca z Praszki popierany przez PO, został wybrany na senatora w okręgu nr 53 obejmującym zachodnią Opolszczyznę.
54. Janina Sagatowska z PiS została senatorem w okręgu 54, obejmującym powiaty: leżajski, niżański, stalowowolski, tarnobrzeski oraz Tarnobrzeg.
55. Władysław Ortyl z PiS został senatorem w okręgu nr 55, obejmującym powiaty: dębicki, mielecki, strzyżowski, ropczycko-sędziszowski i kolbuszowski.
56. Kazimierz Jaworski z PiS został senatorem w okręgu nr 56, obejmującym powiaty: rzeszowski i łańcucki oraz Rzeszów.
57. Alicja Zając (PiS), wdowa po zmarłym w katastrofie smoleńskiej senatorze Stanisławie Zającu, została senatorem w okręgu obejmującym powiaty: brzozowski, jasielski, krośnieński i Krosno.
59. W senackim okręgu nr 59, po podliczeniu danych ze 100 proc. protokołów obwodowych komisji wyborczych, wygrał dotychczasowy senator Bohdan Paszkowski z PiS.
Podlasie i Pomorze
60. Na Podlasiu w senackim okręgu nr 60 wygrał Tadeusz Arłukowicz z Platformy Obywatelskiej.
61. Były premier, w minionej kadencji parlamentu senator Włodzimierz Cimoszewicz, został wybrany ponownie na senatora w okręgu nr 61, obejmującym południową część województwa podlaskiego.
62. Kazimierz Kleina, senator PO w ostatniej kadencji został ponownie wybrany na senatora w okręgu nr 62 obejmującym powiaty lęborski, słupski, wejherowski oraz miasto Słupsk.
63. Wojewoda pomorski Roman Zaborowski (PO) został wybrany na senatora w okręgu nr 63 obejmującym powiaty bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski i kościerski.
64. Edmund Wittbrodt, senator PO w ostatniej kadencji został ponownie wybrany na senatora w okręgu nr 64 obejmującym powiat pucki i miasto Gdynię.
65. Bogdan Borusewicz (PO), marszałek Senatu mijającej kadencji został wybrany na senatora w okręgu nr 65 obejmującym swoim zasięgiem Gdańsk i Sopot.
67. B. wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Czarnobaj (PO) został wybrany na senatora w okręgu nr 67 obejmującym powiaty kwidzyński, malborski, nowodworski i sztumski.
Jastrzębie Zdrój i Żory
70. Dziennikarka radiowa, dotychczasowa senator PO Maria Pańczyk-Pozdziej została wybrana na senatora w okręgu nr 70, obejmującym Gliwice oraz powiaty gliwicki i tarnogórski - podała w poniedziałek Okręgowa Komisja Wyborcza w Gliwicach.
72. Dotychczasowy wiceminister rozwoju regionalnego w rządzie PO Adam Zdziebło został senatorem w okręgu wyborczym nr 72. Okręg wyborczy nr 72 obejmuje miasta Jastrzębie Zdrój i Żory oraz powiaty wodzisławski i raciborski.
73. Prof. Antoni Motyczka z PO, dotychczasowy senator, wykładowca Politechniki Śląskiej oraz przedsiębiorca związany z branżą budowlaną, został wybrany na senatora w okręgu wyborczym nr 73 obejmującym miasto Rybnik i powiaty rybnicki i mikołowski.
74. Dotychczasowy senator PO Leszek Piechota został wybrany na kolejną kadencję w okręgu nr 74, obejmującym Chorzów, Piekary Śląskie, Rudę Śląską, Siemianowice Śląskie i Świętochłowice.
75. Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska została wybrana na senatora w okręgu nr 75, obejmującym Mysłowice, Tychy i powiat bieruńsko-lędziński.
76. Zbigniew Meres, dotychczasowy senator, b. komendant główny straży pożarnej, popierany przez PO, został wybrany na senatora w okręgu nr 76 obejmującym powiaty będziński, zawierciański oraz miasto na prawach powiatu Dąbrowę Górniczą.
Jaworzno, Sosnowiec, Cieszyn i Starachowice
77. Bogusław Śmigielski, b. marszałek woj. śląskiego, obecnie przewodniczący śląskiego sejmiku, popierany przez PO, został wybrany na senatora w okręgu nr 77 obejmującym powiaty Jaworzno i Sosnowiec.
78. Rafał Muchacki, dotychczasowy senator PO, lekarz z Bielska-Białej, został wybrany na senatora w okręgu nr 78, które obejmuje powiaty bielski ziemski i grodzki oraz pszczyński.
79. Tadeusz Kopeć z Cieszyna, poseł PO dwóch ostatnich kadencji, został wybrany na senatora w okręgu nr 79 obejmującym powiaty żywiecki i cieszyński.
82. Beata Gosiewska z PiS, wdowa po zmarłym w katastrofie smoleńskiej Przemysławie Gosiewskim, uzyskała najwięcej głosów w wyborach do Senatu w okręgu nr 82, obejmującym powiaty: opatowski, ostrowiecki, sandomierski, skarżyski i starachowicki.
Elbląg, Olsztyn i Mazury
84. Witold Gintowt -Dziewałtowski zdobył mandat senatora w okręgu numer 84 obejmującym miasto i powiat Elbląg oraz powiaty bartoszycki, braniewski i lidzbarski.
85. Stanisław Gorczyca, dotychczasowy senator popierany przez PO, został wybrany ponownie do Senatu z okręgu nr 85 elbląskiego.
86. Ryszard Górecki, dotychczasowy senator popierany przez PO, został wybrany ponownie do Senatu z okręgu nr 86, obejmującego powiaty: olsztyński, szczycieński i nidzicki.
87. Marek Konopka, dotychczasowy senator popierany przez PO, został ponownie wybrany do Senatu z okręgu nr 87, obejmującego powiaty: ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, olecki, piski, węgorzewski.
88. Mieczysław Augustyn został senatorem w okręgu nr 88, obejmującym m.in. Piłę.
89. Należący do PO dotychczasowy poseł Jan Filip Libicki został wybrany na senatora w okręgu nr 89 (północno-zachodnia Wielkopolska).
90. W okręgu nr 90, obejmującym powiat poznański wygrał kandydat PO, wicemarszałek Senatu poprzedniej kadencji Marek Ziółkowski .
Poznań i Wielkopolska
91. Dotychczasowa senator Jadwiga Rotnicka i wicemarszałek Sejmu poprzedniej kadencji Marek Ziółkowski (PO) zdobyli mandaty senackie w okręgach wyborczych obejmujących odpowiednio Poznań i powiat poznański.
92. Piotr Gruszczyński (PO) został ponownie wybrany na senatora w okręgu nr 92 obejmującym powiaty: gnieźnieński, słupecki, średzki, śremski i wrzesiński.
93. Ireneusz Niewiarowski (PO) został ponownie wybrany na senatora w okręgu nr 93 obejmującym powiaty: kolski, koniński, turecki oraz miasto na prawach powiatu Konin.
94. W okręgu wyborczym nr 94 obejmującym powiaty wokół Leszna, senatorem został Marian Poślednik, radny sejmiku wielkopolskiego startujący z listy PO.
95. W okręgu wyborczym nr 95 senatorem została bezpartyjna dziennikarka Andżelika Możdżanowska z PSL.
96. W okręgu wyborczym nr 96 obejmującym powiaty kaliski, pleszewski, jarociński i miasto na prawach powiatu Kalisz, senatorem został dotychczasowy poseł PO Witold Sitarz.
Zachodnioponorskie: Szczecin, Kołobrzeg i Koszalin
97. Norbert Obrycki (PO), radny Sejmiku zachodniopomorskiego, został wybrany na senatora w okręgu nr 97 obejmującym Szczecin i powiat policki.
98. Sławomir Preiss (PO) został wybrany na senatora w okręgu nr 98 obejmującym powiaty goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, łobeski, myśliborski, pyrzycki, stargardzki i miasto Świnoujście - podała w poniedziałek Okręgowa Komisja Wyborcza w Szczecinie.
99. Grażyna Sztark z Platformy Obywatelskiej została wybrana na senatora w okręgu nr 99 obejmującym powiaty: białogardzki, choszczeński, drawski, kołobrzeski, świdwiński i wałecki - podała Okręgowa Komisja Wyborcza w Koszalinie.
100. Piotr Zientarski, należący do Platformy Obywatelskiej adwokat, został wybrany na senatora w okręgu nr 100 obejmującym powiaty: koszaliński, sławieński, szczecinecki oraz miasto Koszalin (Zachodniopomorskie).