Zuletzt bearbeitet 01.08.2012 12.10
Polscy siatkarze przegrali z Bułgarią

a siostry Radwańskie odpadły

z turnieju deblistek

Polscy siatkarze niespodziewanie przegrali z Bułgarią (1:3), siostry Radwańskie odpadły z turnieju deblistek, ale wydarzeniem dnia był 19. medal Michael Phelpsa na igrzyskach. Amerykanin został najbardziej utytułowanym olimpijczykiem wszech czasów.

Polscy siatkarze niespodziewanie ulegli Bułgarii 1:3 w swoim drugim meczu na igrzyskach. Biało-czerwoni słabo serwowali, słabo bronili, atakowali i blokowali. - Przegraliśmy dzisiaj z przeciwnikiem, który był po prostu lepszy. Zagrał bardzo dobre spotkanie, my nie dotrzymaliśmy im kroku, nie weszliśmy na ich poziom - powiedział Bartosz Kurek.

Deblowa porażka Radwańskich

Agnieszka i Urszula Radwańskie przegrały z amerykańską parą Leizel Huber i Lisa Raymond 4:6, 6:7 (3-7) w drugiej rundzie debla olimpijskiego turnieju w Londynie. Polki przegrały, choć w drugim secie prowadziły 5:2. - Obie przeciwniczki na wolej są jak ściana - przyznała Agnieszka Radwańska. Starsza z sióstr zagra jeszcze w mikście w parze z Marcinem Matkowskim.

Olimpijski rekord turnieju tenisistów pobili Francuz Jo-Wilfried Tsonga i Kanadyjczyk Milos Raonic. Rozegrali aż czterdzieści osiem gemów w trzecim secie meczu drugiej rundy. To najdłuższy set w historii.

Polacy bez medalu, Phelps z rekordem

Dwa medale zdobył Michael Phelps we wtorek na olimpijskiej pływalni i wpisał się do wieczności. Amerykanin ma najwięcej medali olimpijskich - 19, o jeden więcej niż dotychczasowa rekordzistka Łarysa Łatynina. Phelps najpierw przegrał z Chadem le Closem na 200 metrów stylem motylkowym (Paweł Korzeniowski był siódmy), a mniej niż godzinę później zdobył złoto w sztafecie 4x200 metrów stylem.

Chinka Shiwen Ye zdobyła złoty medal olimpijski w pływaniu na 200 metrów st. zmiennym. Srebrny wywalczyła Australijka Alicia Coutts, a brązowy Amerykanka Caitlin Leverenz.

Bardzo słabo w półfinale 200 metrów stylem motylkowym popłynęła Otylia Jędrzejczak. Polka z ogromną stratą zajęła ostatnie miejsce w swoim wyścigu. Pierwsze trzy miejsca zajęły Chinka Juiao, Japonka Hoshi i Amerykanka Cammile.

W finale 100 metrów stylem dowolnym nie wystąpi Konrad Czerniak. Polak z czasem 48,44 zajął szóste miejsce w półfinałowym wyścigu. Ostatni z zawodników, który zakwalifikował się do finału, popłynął o 0,06 szybciej niż Polak.

Powiało im w żagle

We wtorek do walki o medale olimpijskie włączyli się windsurferzy. W pierwszym i drugim wyścigu w klasie RS:X nasz reprezentant Przemysław Miarczyński przypłynął jako drugi, dzięki czemu stał się wiceliderem klasyfikacji generalnej.

W swoim pierwszym starcie w Londynie, faworytka do złotego medalu, windsurferka Zofia Noceti-Klepacka zajęła 5. miejsce. Drugi wyścig poszedł jej jeszcze lepiej, a Polka przypłynęła jako wiceliderka.

W walce o medale liczą się także Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki, którzy rywalizują w klasie Star. Trzeci dzień polska dwójka rozpoczęła od 3. miejsca. W kolejnym wyścigu zajęli 4. miejsce, ale potwierdzili, że nie zapomnieli o medalach. Kolejne dwa starty zaplanowano na 2 sierpnia (od godz. 13.05).

Spisak nie wystartował. Koń Pawła Spisaka Wag nie przeszedł wtorkowego przeglądu weterynaryjnego i został wycofany z olimpijskiej rywalizacji we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Dzień wcześniej, w próbie terenowej, nabawił się kontuzji lewej przedniej nogi.

Po porannym wtorkowym treningu i przeglądzie weterynaryjnym opiekującym się koniem osobom nie udało się przywrócić Wagowi "czystości chodu". Lekarz reprezentacji jeździeckiej doktor Janusz Okoński, po konsultacji z angielskim kolegą po fachu, podjął decyzję o wycofaniu Waga z dalszej rywalizacji.

Dobrowolski w 1/8 finału

Rafał Dobrowolski zakwalifikował się do 1/8 finału indywidualnego turnieju łuczników, pokonując reprezentującego Indię Rahula Banerjee 136:133. W pojedynku z Banerjee łucznik z Kielc strzelił o jedną dziesiątkę (w sumie miał ich sześć) więcej niż w poprzednim, kiedy wyeliminował Brazylijczyka Daniela Rezende Xaviera 135:131. Zaliczył ponadto pięć dziewiątek, trzy ósemki i jedną siódemkę.

Kolejny pojedynek 28-letni zawodnik stoczy 3 sierpnia na obiekcie Lord's Cricket Ground, słynnym zabytkowym boisku do krykieta.

Półfinał nie dla Słomy. Michał Słoma nie zapewnił sobie awansu do półfinałów A/B jedynek wioślarskich. Polak zajął w swojej grupie ćwierćfinałowej piąte (przedostatnie) miejsce i nie ma już szans na medal. Wioślarz wystąpi teraz w półfinale C/D, z którego może awansować do finału C lub finału D. Rozstrzygną one o końcowej klasyfikacji na miejscach 13-24.

/z: gazeta.pl /